TLRF3A20DR013FTE
Description
RES 0.013 OHM 1% 1W 2512
DataSheet
TLRF3A20DR013FTE PDF
Type Description
Series:TLRF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:13 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2W
Composition:Metal Foil
Features:Current Sense
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 170°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:2512
Ratings:-
Size / Dimension:0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.037" (0.95mm)