ERJ-PA2D1472X
Description
RES SMD 14.7 KOHM 0.5% 1/5W 0402
DataSheet
ERJ-PA2D1472X PDF
Part Status:Active
Resistance:14.7 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.2W, 1/5W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)