ERJ-S06D1050V
Description
0805 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 10
DataSheet
ERJ-S06D1050V PDF
Type Description
Series:ERJ-S06
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:105 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)