
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VFCP |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 900 Ohms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Foil |
| Features: | Non-Inductive |
| Temperature Coefficient: | ±0.2ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1206 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.64mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of Y1630900R000B9R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
M55342H 50PPM 2010 13K 1% M TS
SFERNICE THIN FILMS
RES 505 OHM 0.05% 1/8W 1206
FIXED INDUCTOR 6.8UH SMD
DC/DC CONV 3.3V 5V 12V -12V 80W
CONN HEADER R/A 20POS 2MM
VFCP1206 900R00 TCR0.2 0.1% S T