Y404545R0000B0W
Description
RES SMD 45 OHM 0.1% 1/20W 0505
DataSheet
Y404545R0000B0W PDF
Type Description
Series:V5X5PT
Package:Tray
Part Status:Active
Resistance:45 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.05W, 1/20W
Composition:Metal Foil
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:0505 (1313 Metric)
Supplier Device Package:-
Ratings:-
Size / Dimension:0.050" L x 0.050" W (1.27mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)