RMCP0805FT32R4
Description
RES 32.4 OHM 1% 1/3W 0805
DataSheet
RMCP0805FT32R4 PDF
Part Status:Active
Resistance:32.4 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.333W, 1/3W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)