CSNL2010JT27L0
Description
RES 0.027 OHM 5% 1.5W 2010
DataSheet
CSNL2010JT27L0 PDF
Part Status:Active
Resistance:27 mOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1.5W
Composition:Metal Element
Features:Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 170°C
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package:2010
Ratings:-
Size / Dimension:0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)