Y0799100K000B0W
Manufacturer
VPG Foil
VIGOR # :
Description
RES SMD 100K OHM 0.1% 0.15W 2512
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
Y0799100K000B0W PDF
Type Description
Series:HTHG
Package:Tray
Part Status:Active
Resistance:100 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.15W
Composition:Metal Foil
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:±3ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 220°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:2512
Ratings:-
Size / Dimension:0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.023" (0.58mm)