LTR50UZPJ472
Description
RES SMD 4.7K OHM 1W 2010 WIDE
DataSheet
LTR50UZPJ472 PDF
Part Status:Active
Resistance:4.7 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)