HVCB0603FKD22M0
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
RES 22M OHM 1% 0.06W 0603
DataSheet
HVCB0603FKD22M0 PDF
Type Description
Series:HVC
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:22 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.06W
Composition:Thick Film
Features:High Voltage, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.79mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.51mm)