RU73X1E1K21LTDF
Manufacturer
VIGOR # :
Description
RES 1.21 KOHM 0.01% 1/16W 0402
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
RU73X1E1K21LTDF PDF
Type Description
Series:RU73, Holsworthy
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:1.21 kOhms
Tolerance:±0.01%
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402
Ratings:-
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.014" (0.35mm)