RQ73C2A73K2BTDF
Description
RQ 0805 73K2 0.1% 10PPM 1K RL
DataSheet
RQ73C2A73K2BTDF PDF
Part Status:Active
Resistance:73.2 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.2W, 1/5W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)