ERJ-S02D2941X
Description
0402 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 2.
DataSheet
ERJ-S02D2941X PDF
Part Status:Active
Resistance:2.94 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)