Y1624620R000T23R
Description
V/N 303134 620R00 0.01% B T 1555
DataSheet
Y1624620R000T23R PDF
Type Description
Series:VSMP
Package:Strip
Part Status:Active
Resistance:620 Ohms
Tolerance:±0.01%
Power (Watts):0.2W, 1/5W
Composition:Metal Foil
Features:Non-Inductive
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)