
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VCS103 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 15 mOhms |
| Tolerance: | ±0.5% |
| Power (Watts): | 1.5W |
| Composition: | Metal Foil |
| Features: | Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Temperature Coefficient: | ±30ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | 4-SMD, Flat Leads |
| Supplier Device Package: | - |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.689" L x 0.080" W (17.50mm x 2.03mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.190" (4.83mm) |
| Number of Terminations: | 4 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of Y09400R01500D0L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 523 OHM 0.1% 1/16W 0402
M55342E 25PPM 0705 274 1% S BS
RES 28.4 OHM 0.5% 1/8W 1206
RES 1M OHM 1/2W 0.1% AXIAL
RES 0.015 OHM 0.5% 1.5W
RES 510 OHM 1/4W 2% AXIAL
CONN RCPT FMALE 3POS GOLD CRIMP