Y14750R10000F9R
Description
RES 0.1 OHM 1% 2W SMD
DataSheet
Y14750R10000F9R PDF
Type Description
Series:CSM3637F
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:100 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):3W
Composition:Metal Foil
Features:Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 170°C
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Ratings:-
Size / Dimension:0.365" L x 0.375" W (9.27mm x 9.53mm)
Height - Seated (Max):0.050" (1.27mm)