MQ30K00L
Manufacturer
VPG Foil
VIGOR # :
Description
MQ30K00L 0.05% REELED
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
MQ30K00L PDF
Type Description
Series:MQ
Package:-
Part Status:Active
Resistance:30 kOhms
Tolerance:±0.05%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Metal Foil
Features:-
Temperature Coefficient:±5ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Package / Case:1812 (4532 Metric), J-Lead
Supplier Device Package:2-SMD
Ratings:-
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.087" (2.20mm)