Y174680K0000B9R
Description
RES SMD 80K OHM 0.1% 0.4W J LEAD
DataSheet
Y174680K0000B9R PDF
Part Status:Active
Resistance:80 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.4W, 2/5W
Composition:Metal Foil
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)