
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PWR3014 |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 33 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Current Sense, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±20ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 3014 J-Lead |
| Supplier Device Package: | 3014 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.295" L x 0.138" W (7.50mm x 3.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.203" (5.15mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1500 |
Current price of PWR3014W33R0JE is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 19.1K OHM 0.05% 1/10W 0805
1206 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 25
1210 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 14
RES 33 OHM 5% 1W 3014