
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMR1D |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 40.2 Ohms |
| Tolerance: | ±0.02% |
| Power (Watts): | 0.6W |
| Composition: | Metal Foil |
| Features: | Non-Inductive, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±2ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | 3017 J-Lead |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.122" (3.10mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of Y116940R2000Q9R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 759 OHM 0.25% 1/16W 0402
RES SMD 0.5% 1/4W MELF
RES 80.6 OHM 0.5% 1/3W 1210
XTAL OSC XO 204.8000MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 540.0000MHZ HCSL
SMR3D 40R200 TCR2 0.02% S T