RPC323R3JTP
Manufacturer
Kamaya
VIGOR # :
Description
RES 3.3 OHM 1/3W 5% 1206
DataSheet
RPC323R3JTP PDF
Part Status:Active
Resistance:3.3 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.333W, 1/3W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:-
Size / Dimension:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)