
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CRT |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 102 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.1W, 1/10W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Current Sense |
| Temperature Coefficient: | ±15ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of CRT0603-BX-1023ELF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 137 OHM 0.1% 3/4W 2512
RES 3.88K OHM 0.25% 1/10W 0805
RQ 0603 909R 0.1% 10PPM 1K RL
IC ADC 12BIT SAR 24QSOP
FIXED IND 680UH 350MA 2.6OHM SMD
RES SMD 102K OHM 0.1% 1/10W 0603
PDU VERT C13 C19 MONITORD OUTPUT