RPC35181JTE
Manufacturer
Kamaya
VIGOR # :
Description
RES 180 OHM 1/2W 5% 1210
DataSheet
RPC35181JTE PDF
Part Status:Active
Resistance:180 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package:1210
Ratings:-
Size / Dimension:0.122" L x 0.098" W (3.10mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)