RP73PF1J110KBTDF
Description
RP 1J 0.166W 110K 0.1% 25PPM 1K
DataSheet
RP73PF1J110KBTDF PDF
Part Status:Active
Resistance:110 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.167W, 1/6W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:-
Size / Dimension:0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)