Y112130R0000Q9R
Description
SMR1D 30R000 TCR2 0.02% S T
DataSheet
Y112130R0000Q9R PDF
Type Description
Series:SMR1D
Package:Strip
Part Status:Active
Resistance:30 Ohms
Tolerance:±0.02%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Foil
Features:Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.110" (2.79mm)