RPC20331JTP
Manufacturer
Kamaya
VIGOR # :
Description
RES 330 OHM 1/4W 5% 0805
DataSheet
RPC20331JTP PDF
Part Status:Active
Resistance:330 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)