Y14963K10000T0R
Description
RES SMD 3.1KOHM 0.01% 0.15W 1206
DataSheet
Y14963K10000T0R PDF
Type Description
Series:VSM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:3.1 kOhms
Tolerance:±0.01%
Power (Watts):0.15W
Composition:Metal Foil
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)