RNCF1210BTE20K5
Description
RES 20.5K OHM 0.1% 1/3W 1210
DataSheet
RNCF1210BTE20K5 PDF
Part Status:Active
Resistance:20.5 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.333W, 1/3W
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.122" L x 0.094" W (3.10mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)