CRT0603-PW-2202ELF
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
RES SMD 22K OHM 0.01% 1/10W 0603
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
CRT0603-PW-2202ELF PDF
Type Description
Series:CRT
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:22 kOhms
Tolerance:±0.01%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thin Film
Features:Current Sense
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:-
Size / Dimension:0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)