Y161215R0000C9R
Description
RES SMD 15 OHM 0.25% 0.4W 2512
DataSheet
Y161215R0000C9R PDF
Type Description
Series:VSM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:15 Ohms
Tolerance:±0.25%
Power (Watts):0.4W, 2/5W
Composition:Metal Foil
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:2512
Ratings:-
Size / Dimension:0.249" L x 0.127" W (6.32mm x 3.23mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)