ERJ-S08D6801V
Description
1206 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 6.
DataSheet
ERJ-S08D6801V PDF
Part Status:Active
Resistance:6.8 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)