RMCP2512JT3K30
Description
RES 3.3K OHM 5% 2W 2512
DataSheet
RMCP2512JT3K30 PDF
Part Status:Active
Resistance:3.3 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):2W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:2512
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)