Y14963K30000F9W
Description
RES SMD 3.3K OHM 1% 0.15W 1206
DataSheet
Y14963K30000F9W PDF
Type Description
Series:VSM
Package:Tray
Part Status:Active
Resistance:3.3 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.15W
Composition:Metal Foil
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)