MMF50SFRE39R2
Description
RES SMD 1% 1/2W MELF
DataSheet
MMF50SFRE39R2 PDF
Part Status:Active
Resistance:39.2 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)