TJT30068RJ
Manufacturer
VIGOR # :
908940
Description
RES CHAS MNT 68 OHM 5% 300W
DataSheet
TJT30068RJ PDF
Part Status:Active
Resistance:68 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):300W
Composition:Wirewound
Temperature Coefficient:±260ppm/°C
Operating Temperature:-25°C ~ 250°C
Mounting Feature:Screw Holes
Size / Dimension:8.278" L x 3.150" W (210.00mm x 80.00mm)
Height - Seated (Max):0.394" (10.00mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
HS15 R22 J
HS15 R22 J
RES CHAS MNT 0.22 OHM 5% 15W