TJT50068RJ
Manufacturer
VIGOR # :
912873
Description
RES CHAS MNT 68 OHM 5% 500W
DataSheet
TJT50068RJ PDF
Part Status:Active
Resistance:68 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):500W
Composition:Wirewound
Temperature Coefficient:±260ppm/°C
Operating Temperature:-25°C ~ 250°C
Mounting Feature:Screw Holes
Size / Dimension:12.99" L x 3.15" W (330.00mm x 80.00mm)
Height - Seated (Max):0.394" (10.00mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
HS150 4R7 J
HS150 4R7 J
RES CHAS MNT 4.7 OHM 5% 150W
HS10 50R J
HS10 50R J
RES CHAS MNT 50 OHM 5% 10W
HS25 8R F
HS25 8R F
RES CHAS MNT 8 OHM 1% 25W