UAL25-10KF8
VIGOR # :
913063
Description
RES CHAS MNT 10K OHM 1% 25W
DataSheet
UAL25-10KF8 PDF
Part Status:Active
Resistance:10 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):25W
Composition:Wirewound
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 275°C
Mounting Feature:Flanges
Size / Dimension:1.063" L x 1.079" W (27.00mm x 27.40mm)
Height - Seated (Max):0.575" (14.60mm)
Lead Style:Solder Lugs
Package / Case:Axial, Box
Failure Rate:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
RES CHAS MNT 0.001 OHM .25% 2.5W