AHA25AFB-35R7
Description
RESISTOR CHASSIS MOUNT 35.7 OHM
DataSheet
AHA25AFB-35R7 PDF
Part Status:Active
Resistance:35.7 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):25W
Composition:Wirewound
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Mounting Feature:Flanges
Size / Dimension:1.063" L x 1.063" W (27.00mm x 27.00mm)
Height - Seated (Max):0.587" (14.90mm)