AHA80AFB-464R
Description
RESISTOR CHASSIS MOUNT 464 OHM 1
DataSheet
AHA80AFB-464R PDF
Part Status:Active
Resistance:464 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):80W
Composition:Wirewound
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Mounting Feature:Flanges
Size / Dimension:2.598" L x 1.850" W (66.00mm x 47.00mm)
Height - Seated (Max):1.024" (26.00mm)