
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39009, RER50 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 619 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 20W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ±20ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 250°C |
| Features: | Military, Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Coating, Housing Type: | Aluminum |
| Mounting Feature: | Flanges |
| Size / Dimension: | 1.062" L x 1.080" W (26.97mm x 27.43mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.561" (14.25mm) |
| Lead Style: | Solder Lugs |
| Package / Case: | Axial, Box |
| Failure Rate: | R (0.01%) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 |
Current price of RER50F6190RCSL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SFERNICE FIXED RESISTORS
RESISTOR CHASSIS MOUNT 0.43 OHM
SFERNICE FIXED RESISTORS
CAP CER 0.068UF 16V X7R 0805
CAP CER 820 PF 500V X7R 1206 PB
PMAC2 TURBO CLIPPER CONTROLLE
RES CHAS MNT 619 OHM 1% 20W