
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39009, RER45 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 3.48 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 10W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 250°C |
| Features: | Military, Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Coating, Housing Type: | Aluminum |
| Mounting Feature: | Flanges |
| Size / Dimension: | 0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.405" (10.29mm) |
| Lead Style: | Solder Lugs |
| Package / Case: | Axial, Box |
| Failure Rate: | R (0.01%) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 30 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 |
Current price of RER45F3R48RCSL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SFERNICE FIXED RESISTORS
RES POWER WW LUGS
RESISTOR CHASSIS MOUNT 27.4 OHM
LED 0.48W BLUE WTR CLR 3.5MM
FAN AXIAL 80X25.4MM 24VDC WIRE
DC DC CONVERTER 3.3V 2W
RES CHAS MNT 3.48 OHM 1% 10W