
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39009, RER50 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 86.6 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 20W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ±20ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 250°C |
| Features: | Military, Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Coating, Housing Type: | Aluminum |
| Mounting Feature: | Flanges |
| Size / Dimension: | 1.062" L x 1.080" W (26.97mm x 27.43mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.561" (14.25mm) |
| Lead Style: | Solder Lugs |
| Package / Case: | Axial, Box |
| Failure Rate: | M (1%) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 |
Current price of RER50F86R6MC02 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SFERNICE FIXED RESISTORS
SFERNICE FIXED RESISTORS
SFERNICE FIXED RESISTORS
CAP CER 1000PF 3KV X7R 2220
CAP CER 0402 2.2PF 25V ULTRA STA
CAP CER 1206 3NF 50V ULTRA STABL
RES CHAS MNT 86.6 OHM 1% 20W