
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AHA |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 13.3 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 80W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 250°C |
| Features: | - |
| Coating, Housing Type: | Aluminum |
| Mounting Feature: | Flanges |
| Size / Dimension: | 2.598" L x 1.850" W (66.00mm x 47.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.024" (26.00mm) |
| Lead Style: | M5 Threaded |
| Package / Case: | Axial, Box |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 48 |
Current price of AHA80AFB-13R3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SFERNICE FIXED RESISTORS
SFERNICE FIXED RESISTORS
SFERNICE FIXED RESISTORS
IC CLOCK GENERATOR 16LGA
DIODE ARRAY GP 150V 18A TO220AB
RESISTOR CHASSIS MOUNT 13.3 OHM
CONN RCPT FMALE 6P GOLD SLDR CUP