
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CJT, CGS |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1.5 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 100W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ±440ppm/°C |
| Operating Temperature: | - |
| Features: | - |
| Coating, Housing Type: | Aluminum |
| Mounting Feature: | Flanges |
| Size / Dimension: | 6.496" L x 1.575" W (165.00mm x 40.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.787" (20.00mm) |
| Lead Style: | Wire Leads |
| Package / Case: | Rectangular Case |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CJT1001K5JJ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES CHAS MNT 2.7 OHM 5% 120W
RES CHAS MNT 8.2 OHM 5% 400W
RES CHAS MNT 5.6 OHM 5% 1500W
CAP ALUM 8UF 100V AXIAL
CONN PLUG HSG FMALE 16POS INLINE
RES CHAS MNT 1.5K OHM 5% 100W
DOUBLE BALANCED MIXER - HIGH ISO