
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TL |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 510 Ohms |
| Tolerance: | ±10% |
| Power (Watts): | 114W |
| Composition: | Thick Film |
| Temperature Coefficient: | ±250ppm/°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Coating, Housing Type: | Aluminum |
| Mounting Feature: | Flanges |
| Size / Dimension: | 3.465" L x 1.012" W (88.00mm x 25.70mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Lead Style: | Quick Connects, 0.250" (6.35mm) |
| Package / Case: | Module |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of TL88K510R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES CHAS MNT 120 OHM 5% 300W
RES CHAS MNT 680 OHM 5% 150W
RES WW ADJ 1200W 13.2A 10%
CAP CER 1200PF 250V X7R 1206
CAP CER X7R 0603
RES 80.6K OHM 0.1% 1/16W 0402
RES CHAS MNT 510 OHM 10% 114W