
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Power Metal Strip® |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Shunt, Battery |
| Applications: | - |
| Composition: | Metal Element |
| Resistance: | 125 µOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 36W |
| Temperature Coefficient: | ±175ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 170°C |
| Mounting Type: | Shunt Fixture, 60mm Pitch |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 |
Current price of WSBM8518L1250JK is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SHUNTMETRIC 7036 L100 5% 36W TC5
RESISTOR SHUNT 100 UOHM 5% 36W
RES TEMP SENS 1.5K OHM 5% 1/16W
RES SMD 499 OHM 0.1% 1/8W 0805
RESISTOR SHUNT 125 UOHM 5% 36W
GW JTLPS1.EM-JLJN-XX510-1-150-R33
DURIS E 2835 2200K
S1W0-2835309003-0000003S-0P003
MID POWER 3528 STW9A2PD-E1 CRI90