
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Power Metal Strip® |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Shunt, Battery |
| Applications: | - |
| Composition: | Metal Element |
| Resistance: | 1 mOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 20W |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 170°C |
| Mounting Type: | Shunt Fixture, 60mm Pitch |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 56 | ||
| 112 | ||
| 252 | ||
| 504 | ||
| 1008 |
Current price of WSBS85181L000JT34 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SHUNTMETRIC 6918 L200 5% 50W TC5
RES TEMP SENS 150 OHM 5% 1/32W
RESISTOR SHUNT 100 UOHM 5% 36W
RESISTOR SHUNT 0.001 OHM 5% 20W
CAP CER 3300PF 25V C0G/NP0 1825
ULTRA-LOW JITTER SINGLE CHANNEL
CAP FILM 0.22UF 10% 2KVDC SCREW