
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Power Metal Strip® |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Shunt, Meter |
| Applications: | Power Meters |
| Composition: | Metal Element |
| Resistance: | 100 µOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 3W |
| Temperature Coefficient: | ±75ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 170°C |
| Mounting Type: | Shunt Fixture, 20mm Pitch |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of WSMS3124L1000JK is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES TEMP SENS 68 OHM 5% 1/16W
RES TEMP SENS 2.2K OHM 5% 1/10W
RES TEMP SENS 680 OHM 5% 1/16W
CAP CER 51PF 200V C0G/NP0 0805
XTAL OSC XO 904.0000MHZ CML SMD
CONN HEADER VERT 3POS 1.5MM
RES SHUNT 0.0001 OHM 5% 3W