
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Power Metal Strip® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Shunt, Meter |
| Applications: | Power Meters |
| Composition: | Metal Element |
| Resistance: | 100 µOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 3W |
| Temperature Coefficient: | ±75ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 170°C |
| Mounting Type: | Shunt Fixture, 20mm Pitch |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of WSMS3124L1000JE is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES BLADE ATO 1.5K OHM 1% 0.4W
RES BLADE ATO 62 OHM 1% 0.4W
RES SHUNT 0.0005 OHM
RES SMD 2.4K OHM 0.05% 1/8W 0805
CONN HEADER VERT 30POS 2.54MM
CBL 4 BONDED PR 18AWG SHLD C5E
RES SHUNT 0.0001 OHM