MBB02070C2748FRP00
VIGOR # :
614413
Description
RES 2.74 OHM 0.6W 1% AXIAL
DataSheet
MBB02070C2748FRP00 PDF
Type Description
Series:MBB/SMA 0207 - Professional
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:2.74 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.6W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)